Dürer farm 1

23. července 2011 v 13:57 | Wiki

''To nemyslíš vážně, mami!'' vyštěkla Jenny na matku. ''Jenny, máme strašně práce a ty s Nat, se jen nudíte doma.''dodala s úsměvem. ''Myslim, že Nat se nenudí,'' řekla Jenn už protivně. ''Ale no tak, zlatíčko,'' řekla matka mile. ''Hele, mě nedělá žádnej problém tam bejt, ale tohle. To už je vážně moc, nemyslíš?'' přidala se Nath, poslední větu dořekla už zoufale. ''Stejně si myslím, že to bude lepší tam než tady.'' Jenny přimouřila oči. ''Když nás vyhazujete, tak prosím, jak je libo.'' usmála se schválně Nath, ale její matka měla na tváři stále úsměv a nehodlala s ním přestat i po této Nathině větě. ''Ale kdopak vás vyhazuje?'' ''Kdo? Vy! Já nevim, kdo chce, aby jsme jeli k babičce.'' ,Ještě chvíli a Jenny už vybuchne.' pomyslela si Nath. ''Přesně! A navíc, táta ani neni doma, to by nám to nezvládl říct, nebo co?'' Nath už toho měla taky dost. ''Ale tak to není.'' '' Žádný ale! A dost!'' bouchla Jenny pěstí do stolu. ''Když chcete aby jsme vypadly, fajn!'' dořekla a už zmizela v pokoji. ''Vyhovíme vám!'' následovala Jenny Nath, jen do pokoje vedle. ''Ano!'' ozve se na Nathinu větu Jenny.

''Už máš sbaleno?'' ozve se z Nathiných dvěří Jenny. ''No, jak co. Stejně to nechápu. Nikdy dřív jim to nevadilo a teď najednou...'' Nath si sedne na postel a dlaní si podepře bradu. ''Sou prostě praštěný. Vzpomínáš, jak nás táta poslal ven, jen aby mohl uvařit večeři?'' usměje se při vzpomínce Jenn. ''No jo. Prý by sme ho zněrvózňovaly. Bože.'' Obě sestry se dají do smíchu.

---

''Nic se tu nezměnilo.'' konstatovala Jenny, když stříbrné Audi projíždělo kolem cedulem která oznamovala, že vjíždějí na soukromé pozemny Dürerů. Na některých okolních loukách se popásaly krávy či spíše telata, a na dalších byly balíky sena... spoustu balíků sena, rozmístěných zdánlivě nahodile na stráních a pastvinách.

''Brána je otevřená, čekají nás,'' poznamenal otec, když se před nimi objevila kovaná brána ohraničená cihlovou zídkou chránící vjezd. Na pravé straně byla deska s názvem farmy. Otec ještě zpomalil a projel bránou na prostorný dvůr.

---

''Tak jste konečně dorazili!'' vyšla z domu babička a obě sestry už objímala. ''Jojo, babi.'' usmívala se Jenny. ''No nic, my už budeme muset,'' řekla matka a už se chystala k autu. Otec vyložil dívkám zavazadla a rozloučili se spolu. Matka měla strašně naspěch. Zvláštní. Ona a spěch? To nejde dohromady. ''Však Berlín taky není blízko!'' ''Že né?'' diví se babička. ''Babi, jeli jsme něco přes 12 hodin, z Berlína přes celé Německo na jihozápad až skoro k Lucemburským hranicím. A naštěstí jsme kvůli autonavigaci nezabloudili, že?'' vystvětlila Nath a přísně se podívala na otci. Jen pokrčil rameny. 'No co, může se stát.' jako bych chtěl říct. ''Tak si to tu užijte, pa.'' oba rodiče zamávali, holky udělaly totéž i s babičkou. ''Tak si pojďte vybalit.'' Babička vzala dívky za ramena a šly směrem do domu.

''A jak si vlastně, babi, na tom s pokoji?'' vyzvídala Nath. Když tu byly naposledy, což tedy nebylo zrovna moc dávno, babička sestrám říkala, že chystá rekonstrukci pokojů. Ona totiž strašně ráda něco staví a předělává a tak. ''Milé dámy, pokoje už máte hotovy.'' ''Fakt?'' Vykřikne Jenn nadšeně až upustí tašku, kterou měla v ruce. Babička přikývla. ''Jenn, ty máš ten hned vedle schodů a Nath, ta ho má o pokoj vedle. Mezi nimi máte společnou koupelnu. Ale kdyby se vám nelíbily, tak si je můžete vyměnit, nebo si je i nějak vyzpobit, ano?'' Obě přikývly.

''No teda, páni!'' žasla Jenn. ''Babi, je to úžasné díky moc!'' hned ji obejmula. ''Jééééé!!!'' ozval se výkřik hned z pokoje vedle. Ale radostný výkřik. ''Babičko děkuju moc, je to úplně super!'' objímala Nath babičku o sto šest. ''Tak to jsem ráda.'' usmála se babička. I když Nath měla pokoj o něco menší, než Jenn, naprosto jí to vyhovalo. Postel měla, tak je spokojená. Nejvíc ji ale fascinovalo velké okno, které zdobilo kratší zeď, hned napravo postele. Měla totiž krásný výhled na koně z farmy. Zatímco Jenny měla i balkón, ale to Nath nevadilo. Byla spokojená. Jenny to tam měla zase trochu jiné, větší, a prostornější.

Obě sestry byly nadmíru spokojené, a říkaly si, že je to lepší než v Berlíně.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Budete číst/ čtete Dürer farm?

Ano
Ne

Komentáře

1 Noire | Web | 23. července 2011 v 16:56 | Reagovat

Jéj, pěkné :-)

2 Jolly | Web | 23. července 2011 v 22:43 | Reagovat

První odstavec byl hustý! :D Zbytek dočtu zítra, už musím jít spat, jsem hrozně unavená :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama